Koncert o naději

Když v neděli před koncertem Alenka napsala zprávu, že s Milanem přijedou, měli jsme hlavně velkou radost. Vidíme, že každá akce ALSY ji i přes únavu vždy dobije pozitivní energií. Milan se nezalekl D1, vše připravil, aby si to oba mohli užít co nejlépe. Roman zrušil pracovní povinnosti, které jen zrušit šlo, moji mamku jsme poprosili, jestli by u nás počkala na Alenku a Milana, aby si mohli před koncertem odpočinout a večer pohlídala vnoučata.

Koncert byl pro nás… ZÁŽITEK. Přišli jsme kvůli Alči, která ten večer byla prostě krásná a statečná. V publiku i na jevišti. Bez ohledu na to, jak moc ji Alska zkouší, viděli jsme hlavně její oči plné života a úsměvů. Užívala si to. A pro nás byla úplně stejná, jako když jsme ji poprvé potkali.

Díky ní jsme pak měli možnost být součástí příběhů všech, co na koncertě byli. Já ani nevím, jestli se mi chce je dělit na pacienty a zdravé.  Všichni jsme na jedné lodi, akorát v určitém čase potřebuje pomoc a naději někdo více. Lidi, které jsme kolem sebe viděli, byli velkým zdrojem inspirací, všichni ti, co snášejí velké trápení, ti, co pečují, ti, co pomoc nabízejí i ti, co se ji nebojí přijmout. Vnímali jsme sounáležitost a přijetí. Velké díky patří všem, co se na vzniku koncertu podíleli, organizátorům i účinkujícím, i všem, kteří pak měli chuť pomoct.

Ali, jsi pro nás vzor, jak „přesto říci životu ANO“ a jak si uchovat tu havlovskou naději, která není nutně přesvědčením, že něco dobře dopadne, ale jistotou, že má něco smysl, bez ohledu na to, jak to dopadne. A taky žít naději našeho syna (který v Alči získal skvělou třetí babičku), že možnost, že věci půjdou jinak, než se očekává, vždy existuje.

P.S. Edo, moc děkujeme, jak úžasnou vzpomínku z koncertu si z Romanových nahrávek vytvořil pro nás pro všechny.

Alča na Benefičním koncertu ALSY

Poděkování patří
Monice Kekrtové za poskytnutí fotek, které „skončily“ ve fotogalerii Benefiční koncert ALSY a Romanovi Slobodníkovi za poskytnutí videoklipů z mobilu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Alsa z.s., Život s Alskou z druhého břehu. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře: Koncert o naději

  1. Alena napsala:

    Ajko, děkuji ti z celého srdce za krásný příspěvek 💖. Jsem ráda, že jste s Romanem byli s námi. 😍

Napsat komentář