Máte to v rodině

Život s Alskou z druhého břehu pohledem Edy

Dnešní pohled nebude pohledem na Alsku, ale komentář komentáře, s pohledem do minulosti. Zaujal mě totiž postřeh Lenky, který napsala v komentáři pod příspěvkem Zeptej se.

Tak jsem nad tím „vy máte to psaní opravdu v rodině“ přemýšlel a uvědomil si, že nám mnohokráte rodiče vyprávěli o Jakubovi a Anně. Náš (můj a Aleny) praděda Jakub krom toho že byl kovářem, tak byl až do své smrti dlouholetým starostou a prvním písmákem (kronikářem 1926 – 1931 ) obce Vřesovice.

Takže je Leni možné, že naše písmáctví má kořeny už v Rakousko-uherské monarchii a něco na tom tvém postřehu může být 🧐 .

Hádanka

Na rodinném fotu cca z roku 1909 je ukryt i náš děda Eda… tak naschvál jestli ho najdete…

Rodiče až takoví psavci nebyli, byli spíš vypravěči. Když máti začne vzpomínat nejen na naše dětství, ale i na své, tak tam ta poetika je. A tatovi jsem nikdy neřekl jinak, než že je lidový vypravěč. Ten když začal „vyprávět“ tak nejen děcka měly huby otevřené, hltaly každé jeho slovo, a když použil jadrný výraz, tak jim očička jen zářily. Nedovedu si představit, že by místo „kurva“ řekl „ó nikoliv“, to by už nebyl on… tož tak.

Odpověď

…ano, náš dědeček sedí na klíně své babičky.

Děda Eda měl totiž podobné dětství, tak jako český velikán Jára Cimrman… tak jak Járovi, tak i Edovi rodiče tajili, že je chlapec, jen aby donosil šaty po svých starších sestrách… kecám 🙂 🤣

Příspěvek byl publikován v rubrice Život s Alskou z druhého břehu. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář